Innét-onnét : Egyéni fejlesztés gyakorlati bemutatója a kutasi Micimackó Óvodában |
Egyéni fejlesztés gyakorlati bemutatója a kutasi Micimackó Óvodában
2006.09.18. 16:49
Egyéni fejlesztés gyakorlati bemutatója a kutasi Micimackó Óvodában
Sokan, sokféleképpen gondolkodunk, s mindenki más ösvényen próbálja elérni a célját, de egy biztos, abban egyetértünk, hogy minden kisgyermeket egyéni képességeihez mérten kell fejleszteni.
A Rinyamenti Kistérség óvodavezetői a kutasi Micimackó Óvodában tartották februári szakmai napjukat, ahol az egyéni fejlesztés volt a téma.
Ennek gyakorlatban történő megvalósítását mutatta be Vajda Éva óvodapedagógus és fejlesztőpedagógus.
„Évi ovi”, ahogy kollégái hívják, egy délelőtt keretében mutatta be, hogyan működik az egyéni fejlesztés a Micimackó Óvodában, valamint ízelítőt adott a nagycsoportosokkal végzett fejlesztő munkájából.
Az egyéni fejlesztésekre, hívójelre érkeztek a gyerekek, s egy-egy jellel ellátott borítékban kapták meg a saját kis feladataikat. Pl.: gyöngyfűzés, csipesz-csíptetés, válogatás.
A feladatokat a csoportszoba erre kijelölt nyugalmas részén elhelyezett asztalnál végezték a gyermekek, közben a többiek zavartalanul játszhattak.
Jól megfigyelhető volt, hogy a gyerekek már várják a csak nekik szóló, személyes feladatokat, amiket szívesen, örömmel végeztek.
Sajnos az idő rövidsége miatt csak egy kicsi bemutatót láthattak az óvodavezetők, a fejlesztőpedagógusi tevékenységből, ahol a nagymozgásokból kiindulva szem-kéz koordináció fejlesztése, valamint figyelemkoncentráció fejlesztésre láthattak játékos bemutatót.
A nap további részében megbeszélték és értékelték a látottakat, majd Miklós Sándorné óvodavezető és csapata a helyileg alkalmazott adminisztrációt mutatta be a résztvevőknek. „Az írásbeli munka itt is sok, folyamatosan azon dolgozunk, hogy egyszerűbb legyen, de szakmai munkánkhoz szükség van arra, hogy lássuk, melyik csemeténket hol kell ápolgatni.” – mondta el értékelőjében az intézmény vezetője.
A szakmai nap bevezető részében Mohácsi Andrásné és Nagy Istvánné irányításával a cigányságból származó hátrányok pozitív irányba történő átfordításáról folyt tartalmas beszélgetés, melyből kiderült, hogy minden hátrányból lehet előnyt kovácsolni, csak megfelelő, pozitív hozzáállás szükséges.
A nap zárásaként a résztvevők megköszönték az intézmény vezetőjének, valamint Vajda Éva óvodapedagógusnak, hogy a gyakorlati bemutatót megtartották, és úgy gondolom „Évi oviban” egy olyan embert ismerhettünk meg, akinek egyénisége, szakmai tudása, a gyermekek iránti elkötelezettsége példaértékű lehet minden pedagógus számára.
A cikket írta: Horváthné Lóki Ildikó óvodapedagógus.
Megjelent Mohácsi Andrásné szaktanácsadó neve alatt.
|